Kod: PREZENT
 

Koszyk

O firmie

 

Historia firmy Rozwój przemysłu meblarskiego w Słupsku datuje się na lata 1840 - 1893, kiedy to powstało 6 fabryk na terenie miasta. Największa z nich rozpoczęła działalność w 1845 r. i należała do znanej rodziny słupskich fabrykantów Beckerów. Jej tradycje od 1945 r. kontynuują Słupskie Fabryki Mebli Sp. z o.o.

Przed I wojną światową przemysł meblarski w Słupsku obejmował 98 zakładów i warsztatów, w których pracowało ponad 1000 osób. W owym czasie przemysł meblarski zdecydowanie dominował w gospodarce miasta i regionu. W latach trzydziestych, które były szczytowym okresem prosperity dla słupskiego meblarstwa, mieściły się w Słupsku dwie duże i kilka mniejszych fabryk, połączonych tartakami oraz kilkadziesiąt rzemieślniczych zakładów stolarskich zatrudniających łącznie około 2000 pracowników. Meble ze Słupska były wówczas znane i chętnie kupowane szczeóglnie w Berlinie, a także Nadrenii i na Górnym Śląsku.

II wojna światowa przyniosła słupskiemu meblarstwu ogromne straty. Stosunkowo największe były one w zakładach dużych oraz tych, które przystosowane zostały do produkcji zbrojeniowej. Fabryka Mebli w Słupsku straciła wówczas ponad 80% posiadanych mocy produkcyjnych.

Po wojnie, w listopadzie 1945 r., podjęto produkcję kompletów sypialnianych przeznaczonych na eksport do Wielkiej Brytanii oraz mebli biurowych, drzwi, futryn, schodów itp. Kolejno uruchamiano dalsze zakłady tak, że w 1951 r. trzy zakłady tworzące przedsiębiorstwo państwowe p.n. Słupskie Fabryki Mebli zatrudniało już 168 pracowników. Znacznie także rozszerzono asortyment produktów oraz wielkość produkcji. Dalsze lata przynosiły systematyczną rozbudowę Firmy o kolejne zakłady, modernizację bazy technicznej przedsiębiorstwa, a także dynamiczny wzrost wolumenu obrotów. Rozbudowana sieć zakładów SFM zlokalizowana była na terenie województwa słupskiego i koszalińskiego.

Przez lata Słupskie Fabryki Mebli były jednym z największych producentów mebli w kraju i znaczącym eksporterem mebli.

W 1994 roku większościowy pakiet udziałów SFM Sp. z o.o. został nabyty przez znaną firmę niemiecką S.H. Schieder Möbel. Rok później firma została zaliczona do elitarnego grona 100 największych eksporterów w Polsce.

Od kilku lat Słupskie Fabryki Mebli nie prowadza już produkcji mebli. Obecnie kontynuują swoją działalność w internetowej sprzedaży mebli.

 

 

Kontakt

Słupskie Fabryki Mebli Sp.z o.o.
Ul. Poznańska 83
76-200 Słupsk
KRS 0000062700


tel.: 502 498 253

tel.: 603 389 920


Godziny otwarcia
Poniedziałek - Piątek 8:00 - 16:00